Pasirinkote orkaitę su daugybe funkcijų: kaip žinoti, kada kuri tinka?

Pasirinkote orkaitę su daugybe funkcijų: kaip žinoti, kada kuri tinka?

Jei mėgstate gaminti, turbūt savo virtuvės neįsivaizduojate be orkaitės. Tiek pyragai, tiek skaniai kepti šonkauliukai, tiek dabar mada jau tapusi namuose kepta duona neatsirastų be šios buitinės technikos.

Jei mėgstate gaminti, turbūt savo virtuvės neįsivaizduojate be orkaitės. Tiek pyragai, tiek skaniai kepti šonkauliukai, tiek dabar mada jau tapusi namuose kepta duona neatsirastų be šios buitinės technikos. Tiesa, orkaičių pasirinkimas šiuo metu yra milžiniškas, tad natūralu, jog prieš tai niekada su šiais įrenginiais nesusidūrę žmonės suabejoja, ką rinktis.

Profesionalūs maisto ruošos specialistai ar tikri gaminimo entuziastai dažniausiai bent minimaliai nusimano apie orkaitės galimybes, todėl jiems išsirinkti tokį įrenginį yra kur kas lengviau, negu tiems, kurie nežino nieko apie šią techniką arba į virtuvę užsuka tik genami didžiulio alkio. Būtent tokia grupė asmenų kartais pervertina savo jėgas ir norėdami savo virtuvę padaryti šiuolaikiškesnę, įsigyja daugiafunkcines, modernias orkaites, tačiau neišnaudoja jų galimybių. Trumpai apžvelgsime kelias pagrindines ir dažniausiai daudojamas orkaičių funkcijas.

Konvekcijos arba dar kitaip vadinamas „karšto oro“ rėžimas reiškia, kad į orkaitę įdėjus maistą, karšto oro srovė pasiskirstys tolygiai. Daugelio gamintojų orkaitėse skardas rekomenduojama dėti į vidusinius aukštus, tačiau šiuo metu jau yra rinkoje atsiradusių 3D ar 4D „karšto oro“ funkcijų, kurios leidžia kepti bet kuriame orkaitės lygyje ir netgi 2 ar 3 skardas Jūs iškepsite visiškai tolygiai.

Grilio funkcija irgi yra neišvengiama, jeigu norite apskrudinti maistą tolygiai iš viršaus. Griliaus funkcijos variacijų būna įvairiausių, tai ir silpnas skrudinimas ir stiprus ir grilio kartu su ventiliatoriumi

Picos kepimo funkcija labiau kaitina iš apačios, kad picos pagrindas būtų traškesnis ir keptų stipriau nei ingredientai esantys ant picos.

Tai – tik kelios pagrindinės ir dažniausiai naudojamos orkaitės funkcijos.

Šiuo metu yra nemažai modelių su automatiniais receptais, kai Jums belieka nustatyti kokį patiekalą gaminsite ir nustatyti kokį svorį įdėjote į orkaitę. Orkaitė iškeps patiekalą ir išsijungs kai patiekalas bus geriausiai iškepęs ir neperkepęs.

Montuojamos orkaitės būna su išsivalymo funkcija arba be jos. Yra keletas išsivalymo būdų. Katalitinės arba EcoClean sienelės tai šiurkšti danga ant orkaitės sienelių, kuri veikiama aukštesnės nei 200 laipsnių temperatūros oksiduoja riebalus ir taip išsivalo. Pirolizinis valymas tai kai orkaitė kaitinama iki 500 laipsnių ir visas orkaitės vidus iškaitinamas ir taip išvalomas, belieka išbraukti pelenus. Dar kai kurie gamintojai reklamuoja valymą su garais, bet tai labiau pagalbinė funkcija valymui.

Plačiau apie visas funkcijas galima teirautis TARNAS.LT parduotuvės konsultantų.

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Mes Facebook'e