Viryklė, pagal gyvenimo būdą

Viryklė, pagal gyvenimo būdą

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi kitokius maisto ruošimo poreikius. Labai dažnai tam įtaką daro jų gyvenimo ritmas: šiuolaikinis žmogus skuba, turi daug veiklos, todėl laiko suktis virtuvėje lieka vis mažiau.

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi kitokius maisto ruošimo poreikius. Labai dažnai tam įtaką daro jų gyvenimo ritmas: šiuolaikinis žmogus skuba, turi daug veiklos, todėl laiko suktis virtuvėje lieka vis mažiau. Įsigijus kitą būstą ar remontuojantis senojo virtuvę, dažnai norima įsigyti naują buitinę techniką. Paprastai, nusprendus pirkti viryklę, dairomasi modernios, į baldus montuojamos viryklės. Tačiau ar visada montuojama technika geriau už stacionarią dujinę viryklę? Atsakymas į šį klausimą – ne visada. Kokios dujinės viryklės reikia žmogui, priklauso ne vien nuo vyraujančių buitinės technikos tendencijų ar asmens norų. Prieš perkant viryklę įvertinkite savo gyvenimo būdą ir būtent pagal tai ieškokite reikalingo dujinės viryklės modelio.


Buitinės technikos tobulėjimas

Paskutiniu metu stebimas spartus virtuvės prietaisų tobulėjimas. Stacionarios bei montuojamos, elektrinės arba dujinės viryklės, - visos jos savo funkcionalumu šiandien panašėja. Manantys, jog šiuolaikiško dizaino įmontuojama dujinė viryklė yra kur kas pranašesnė už stacionarią, ne visada yra teisūs. Priklausomai nuo gamintojo bei virtuvės prietaiso ypatybių tiek vienas, tiek kitas įrenginys gali atitikti ja besinaudojančio žmogaus poreikius. Tiesa, stacionarias dujines virykles dažniau renkasi tie, kuriems virtuvėje trūksta vietos įmontuoti viryklę. Pastatomos dujinės viryklės gali būti išties siauros, pavyzdžiui, 50 cm, kai tuo tarpu pasirinkus įmontuoti viryklę, reikės mažų mažiausiai 60 cm ploto.

I- asis pasirinkimas – elektrinės viryklės


Šiuo metu prekyboje yra trijų tipų viryklės: tai – elektrinės, dujinės viryklės arba kombinuotos, kurių paviršius dujinis, o orkaitė elektrinė. Nusprendusiems pasirinkti elektrinę viryklę, reikėtų žinoti keletą faktų apie tokio tipo virtuvės įrangą.

Elektrinės viryklės gali būti kaitinamos trimis tipais. Pirmasis ir seniausias iš jų – apvalių formų ketaus elementas, kuris kaista ir ant jo galima statyti puodus arba keptuves. Kitas, kiek modernesnis tipas yra stiklo keramika. Jų priežiūra nereikalauja tiek daug pastangų, palyginus su prieš tai minėtomis ketaus kaitvietėmis. Pati naujausia technologija – elektrinės indukcinės kaitlentės. Jos lengviau valomos, ekonomiškesnės, gaminimas vyksta greičiau. Tačiau verta paminėti, jog jei prieš tai turėjote paprasčiausią elektrinę viryklę, ją pakeitus šiuolaikiška indukcine virykle, reikia pasitikrinti ar Jūsų turimi puodai tinka indukciniam kaitimui. Jeigu puodai netinka, tai naujus puodus galima įsigyti tikrai nebrangiai.

II – asis pasirinkimas – dujinės viryklės


Dujinių viryklių gamintojai siūlo dviejų tipų laikiklius – emaliuoto metalo arba ketaus. Pastarųjų priežiūra yra sunkesnė, bet jie atsparesni ugnies poveikiui nors turi ir vieną minusą – jie gali sudužti. Taip pat dabar daugelis dujinių viryklių jau turi elektrinį automatinį uždegimą. Jeigu žmogus baiminasi, kad dujinė viryklė yra nesaugi ir nelaimės atveju dujų sprogimas gali padaryti neatlyginamos žalos, jam reikėtų nebesijaudinti: šiuolaikinės dujinės viryklės jau turi apsaugą nuo dujų nuotėkio, apsaugančią nuo netyčinių nelaimių. Neturintiems galingesnio elektros įvado dujinės viryklės su dujine orkaite yra tinkamiausias pasirinkimas.

III-asis pasirinkimas – kombinuotos viryklės


Tai pasirinkimas ieškantiems modernumo ir paprastumo. Dujinės viryklės viršus bei elektrinė orkaitė tinka mėgstantiems paprastumą, maistą orkaitėje gaminantiems gana dažnai. Elektrinei orkaitei reikalingas tvarkingas elektros įvadas, todėl senos statybos namuose tuo reikėtų pasirūpinti darant remontą ir atvesti nuo elektros skydinės iki viryklės naują ir tvarkingą elektros įvadą.

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Mes Facebook'e